Druženje, igra i istraživanje na planini Igman

Temeljni zadatak porodice, ali tako i vrtića je brinuti se o zdravlju djece, stvoriti im zdrave navike življenja kako bi im omogućili da normalno rastu i razvijaju se.
Nezagađen  planinski zrak bez bakterija i alergena povoljno utiče na imunitet kao i jačanje cijelog tijela, a izlaganjem sunčevim zracima koje su mnogo intezivnije na višim nadmorskim visinama stvaraju se i dragocene količine vitamina D.
Odgajatelji iz vrtića “Aprilski cvjetovi” mališe su odveli na planinu Igman. Pored brige o zdravlju željeli su da kod djece razviju ljubav prema prirodi i naviku boravka na planini. Nisu propustili priliku da šetnju šumom pretvore u malu avanturu kojom prilikom su se djeca upoznavala sa biljnim i životinjskim svijetom. Mališani su uživali u nezaboravnim otkrivačkim aktivnostima, ali i druženju i igri sa svojim drugarima.