Mali novinari u posjeti štampariji, vrtić “Dječiji grad”

📰 U sklopu teme „Novinska redakcija“, djeca iz vrtića “Dječiji grad”, odgojna grupa u 6. godini života, posjetila su Unioninvest Plastiku, gdje su imala priliku upoznati se s procesom štampanja novina i proizvodnje različitih materijala. Tokom posjete direktor Senad Ðozić srdačno ih je dočekao i proveo kroz proizvodni pogon, gdje je na zanimljiv i djeci prilagođen način objasnio kako nastaju novine – od pripreme i štampe do gotovog proizvoda.

📸 Djeca su imala priliku vidjeti mašine za štampu, rezanje i slaganje, kao i gotove proizvode, što je kod njih izazvalo veliko oduševljenje i interesovanje. Osoblje je bilo izuzetno ljubazno i susretljivo, rado je odgovaralo na dječija pitanja i učinilo da se djeca osjećaju prijatno i dobrodošlo. Na kraju posjete djeca su počašćena slatkišima i obradovana lijepim paketićima – veselim sveskama, olovkama i blokčićima, što je dodatno uljepšalo ovaj poseban dan. Ova posjeta bila je izuzetno edukativna i zasigurno će djeci ostati u lijepom sjećanju.

👧🏼👦🏻 Ovakvim aktivnostima kod djece razvijamo radoznalost, interesovanje za svijet oko sebe i razumijevanje različitih zanimanja. Podstičemo razvoj komunikacijskih vještina kroz postavljanje pitanja, jačamo samopouzdanje, proširujemo znanja o procesu nastanka medijskih sadržaja te njegujemo kulturu ponašanja u stvarnim životnim situacijama.

💬 „Djeca su s velikim interesovanjem pratila svaki segment procesa nastanka novina. Ovakve posjete su dragocjene jer djeca uče kroz neposredno iskustvo, razvijaju svoju znatiželju i povezuju stečena znanja sa stvarnim svijetom. Posebno nas raduje njihova aktivnost, pitanja i oduševljenje koje su pokazali tokom cijele posjete.“ – Emana Korjenić i Berina Nezir, odgajateljice

Podijeli na socijalnim mrežama

Facebook
LinkedIn
Twitter
Povezane vijesti