🎭 U vrtiću “Mašnica” upriličena je interaktivna pozorišna predstava pod nazivom “Jesen u povrtnjaku”, koja je okupila sve mališane i unijela u vrtić toplinu, boje i mirise jeseni. Djeca su s velikim interesovanjem pratila likove povrća, uživala u glumi, muzici i smijehu, te učestvovala u samoj radnji predstave.
🥒🥕 🍅 Ovakve aktivnosti podstiču razvoj mašte, govorno-jezičkih sposobnosti, emocionalne izražajnosti i socijalnih vještina. Djeca kroz igru i interakciju s glumcima uče o saradnji, empatiji i bogatstvu jeseni, prepoznajući važnost zdrave ishrane i prirodnih plodova.
🍂 „Predstave ovakvog tipa pružaju djeci priliku da kroz igru i smijeh dožive učenje na poseban način. Tema jeseni u povrtnjaku približava im prirodu, razvija njihovu radoznalost i osjećaj pripadnosti grupi. Najljepše je vidjeti njihova nasmijana lica dok zajedno s glumcima “ubiru” plodove jeseni i uče o vrijednostima koje ona nosi”. – Meho Imamović, odgajatelj