Čarobni svijet prirode: Upoznavanje s bubamarama i leptirima, vrtić “Ljiljani”

🐞  Istražujući prirodu, djeca jasličkog uzrasta razvijaju osnovno poznavanje životinjskog svijeta upoznavanjem s izgledom bubamare i leptira, potičući istovremeno radoznalost i ljubav prema prirodi.

🦋 Dana 25.4.2024. odgajateljica Nasiha Pitić, u okviru individualnog stručnog usavršavanja, realizovala je oglednu aktivnost na temu “Bubamara”.

🌼 🐞  Cilj aktivnosti bio je da kroz igrokaz “Bubamara i leptir” djecu upoznamo s izgledom bubamare. Kroz igrokaz, pokretnu igru, likovni i stolno manipulativni centar, radili smo na bogaćenju dječjeg rječnika, podsticali i njegovali dječju radoznalost u odnosu na svijet koji ih okružuje, razvijali pozitivan odnos prema insektima, razvijali vještine slušanja i praćenja govora drugih te radili na razvoju taktilne percepcije.

🧑🏻‍🤝‍🧑🏻👭🏼  Djeca su uživala u igrokazu, pokretnoj igri te su posebnu zainteresovanost pokazali za stolno manipulativni centar “Senzorna kutija bubamare” , istakla je Nasiha Pitić, odgajateljica iz vrtića “Ljiljani”.