Najukusniji kolač: Kreativna radionica za roditelje, djecu i gastronomske talente, vrtić „Žubor“

🍰 Putem radionice gdje djeca i roditelji zajedno istražuju svijet kulinarske umjetnosti, kroz pravljenje najukusnijih kolača, mali „chefovi“ uče o mjerama, sastojcima i kreativnom izražavanju, dok se istovremeno stvara nezaboravan obiteljski trenutak pun smijeha i ukusnih delicija.

🍰 U srijedu, 7. februara 2024. godine u vrtiću „Žubor“ je u sklopu projekta pod nazivom „Zanimanja ljudi“ i sedmične teme „Kuhar, pekar i poslastičar“, realizovana kreativna radionica sa roditeljima pod nazivom „Najukusniji kolač“. Djeca mješovite odgojne grupe od tri godine do polaska u školu su zajedno sa roditeljima imala zadatak da naprave  svoje omiljene kolače. Pravili smo i voćnu salatu, voćne štapiće i voćni sok od narandže i limuna.

🍰 Djeca su uživala u zajedničkom radu i prisustvu roditelja u vrtiću te su svi rado učestvovali u svim dijelovima radionice, istakla je Edita Husarkić, odgajateljica iz vrtića „Žubor“.