Uspomene na velika postignuća: Posjeta Olimpijskom muzeju u čast 40. godišnjice XIV Zimskih olimpijskih igra u Sarajevu, vrtić “Rosica”

❄️Posjetom Olimpijskom muzeju djeci pružamo priliku da istraže bogatu povijest olimpijskog pokreta i razumiju kako su događaji poput XIV Zimskih Olimpijskih igara u Sarajevu oblikovali svjetski sport, da cijene sportska dostignuća, razmišljaju o fair-playu i međunarodnoj saradnji te se inspiriraju za vlastite sportske snove.

❄️ Dana, 6. februara 2024. gododine u cilju obilježavanja 40.  godišnjice  održavanja XIV Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu posjetili smo Olimpijski muzej u Sarajevu, prošetali sa djecom Baščarsijom, posjetili Begovu džamiju, Katedralu i Bezistan kako bismo upoznali djecu sa znamenitostima nasega grada, istakla je Nermina Dupić, odgovorna odgajateljica vrtića “Rosica”.