🍎🍐“Jesenji plodovi – zimnica”, vrtić “Ljiljani”

Pravljenje zimnice i sokića s predškolskom djecom ne samo da je zabavno već i veoma korisno iskustvo. Djecu učimo o važnosti sezonskog voća i povrća, te podstičemo njihovu radoznalost i interesovanje za raznoliku ishranu. Također, razvijamo njihovu kreativnost, motoričke vještine i timski rad.

Djeca iz vrtića “Ljiljani”, mješovita grupa od 3 godine do polaska u školu, su sa svojim odgajateljicama, Elvedinom Duranović i Melihom Žigić, na praktičan i zabavan način realizovali temu  “Jesenji plodovi – zimnica”.

💫 Djeci smo na njima zanimljiv način nastojali približiti jesenje plodove i za šta se mogu koristiti. Od povrća smo pravili “Našu zimnicu”, a od voća “Zdrave sokiće.
Kroz planirane aktivnosti nastojali smo omogućiti djeci da istražuju, zaključuju, te razvijaju maštu i kreativnost kao i saradnju i kooperativnost”, istakla je Elvedina Duranović, odgajateljica iz vrtića “Ljiljani”.