Posjeta biblioteci, vrtić “Lane”

Veoma je važno djecu od najranije dobi upoznati s knjigama i slikovnicama, jer se jedino tako dijete može formirati u osobu koja čita.
Čitanje i poticanje čitanja potiče socijalni, intelektualni i kognitivni razvoj djeteta, kao i razvoj njegove darovitosti.

Dana, 6. oktobra 2023. godine djeca iz vrtića “Lane” su posjetila JU “Biblioteka Sarajeva”. Cilj posjete je bio razvijanje ljubavi prema dječijoj književnosti, te formiranje navika čitanja.

“Tokom posjete djeca su uživala listajući knjige i slikovnice, te slušajuči priče proživljavali doživljaje likova iz priče. Potom su imali priliku ilustrovati svoje maštarije.
Također, djeca su spoznala vrijednost knjige, te kako se odnosti prema knjigama”, kazala je Anida Katanović, odgovorna odgajateljica vrtića “Lane”.