Igra na novootvorenom dječijem igralištu, vrtić “Višnjik”

Mališani vrtića “Višnjik” danas, 13. oktobra 2023. godine su uživali u igri na mobilijaru novootvoranog dječijeg igrališta u Ulici Bolnička na području Mjesne zajednice „Park-Višnjik“.

Zvaničnom otvorenju je prisustvovao načelnik Općine Centar Srđan Mandić zajedno sa predstavnicima iz UNDP-a, mališanima, te njihovim odgajateljicama iz vrtića „Višnjik“.

– Jedan od prioriteta općinske administracije je poboljšanje uslova boravka naše djece na parkovskim površinama. Posebno me raduje kada vidim koliko su djeca sretna, jer sada imaju potpuno novo igralište na području Mjesne zajednice „Park-Višnjik“ za bezbrižnu igru, kazao je načelnik Mandić prilikom obilaska igrališta.

Radove na izgradnji novog igrališta su zajednički finansirali Općina Centar i projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini (BiH)“ kojeg implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP BiH) a finansiraju Vlada Švicarske i Švedska.

Prema:

http://Načelnik Mandić obišao novo dječije igralište | Općina Centar Sarajevo