Bajramske radosti, vrtić “Ilijaš”

Svečanost pod nazivom “Bajramske radosti” u povodu Kurban bajrama u vrtiću “Ilijaš” je realizirana dana, 23. juna 2023. godine uz prisustvo roditelja. Mališani iz Mješovite grupe djece od 3 godine do polaska u školu obučeni u narodnu nošnju uz tradicionalne pjesme i recitale uljepšali su roditeljima predstojeći blagdan.

Pored svečanosti za djecu su su organizirale i “Slatku radionicu” odgajateljice  Midheta Tihić i Fuada Pilav kojom prilikom su djeca pravila kolače, te ih dijelila sugrađanima kako bi im uljepšali blagdanske dane.

“Ovom prilikom se zahvaljujemo roditeljima koji su svojim prisustvom uveličali svečanost, kao i u pružanju nesebične podrške u realizaciji radionice, kazala je Sanja Fejzić, odgovorna odgajateljica vrtića “Ilijaš”.