Mališani vrtića “Skenderija” u znak sjećanja na ubijenu djecu opkoljenog Sarajeva 1992. do 1995. godine odali počast polaganjem cvijeća

U znak sjećanja na ubijenu djecu opkoljenog Sarajeva 1992. do 1995. godine, u petak 5. maja 2023. godine na Trgu djece Sarajeva je održan performans u izvedbi 1.601 djeteta povodom Dana sjećanja na ubijenu djecu za vrijeme opsade Sarajeva.

Manifestaciju i performans koji su izveli mališani, osnovci iz Sarajeva organizirala je Skupština KS i Vlada KS te Udruženje roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva 92-95.

Brojne delegacije, roditelji i sugrađani su se okupili na Trgu djece Sarajeva kako bi odali počast prigodnim programom.

Mališani iz vrtića “Skenderija”, ispred JU “Djeca Sarajeva” su odali počast ubijenoj djeci položivši vijenac i cvijeće.