“Drugarstvo je najveće blago” – poručuju djeca iz vrtića “Ilijaš”

U vrtiću “Ilijaš” dana, 30. januara 2023. godine odgajatelj Adnan Lisaković u okviru individualnog stručnog usavršavanja realizirao je aktivnost pod nazivom “Kapetan Ači Haći – nevidljivi šerif prskaći”.
Povodom ove aktivnosti sa djecom je ugostio ekipu TVSA, te su skupa proveli jutro u upoznavanju likova iz slikovnice.
Autor slikovnice pod nazivom “Kapetan Ači Haći – nevidljivi šerif prskaći” je odgajatelj Adnan i njegov sin. Djecu je upoznao sa slikovnicom putem video prezentacije i čitanja.

Cilj ove aktivnoti je bio aktivno slušanje priče uz razgovor i pouku, a na kraju su uživali u pjesmi uz gitaru, koja je u radu Adnana neizostavni dio.

Djeca su bila oduševljena samim pingvinom. kako lutkom, tako i pričom. Shvatili su i pouku priče: “Drugarstvo i poštivanje svih ljudi je najveće blago.”

Potom su mališani iskazali svoje kompetencije u centrima aktivnosti, gdje su izrađivali pingvine, pravili sami svoje slikovnice, slagali puzzle i utvrđivali brojnost glavnih likova priče.

Aktivnosti osim ekipe TV SA su prisustvovale i naše stručne saradnice, pedagogica Amela Mujezinović i psihologica Elmina Mustafić.

Priča iz vrtića Ilijaš TVSA