Mogu li kocka i lopta biti prijatelji, istražuju djeca iz vrtića “Srećica”

U sklopu individualnog stručnog usavršavanja u vrtiću “Srećica”, odgajateljica Đenita  Babović je realizirala Oglednu aktivnost pod nazivom “Mogu li kocka i lopta biti prijatelji?” sa djecom iz Odgojne grupe u 5. godini života.

Cilj aktivnosti je bio proširivanje dječija saznanja o geometrijskim tijelima, lopti i kocki, te uočavanje i praktično upoređivanje tijela i oblika, kocke i kvadrata, lopte i kruga.

Tokom aktivnosti pobuđeno je dječije interesovanje i znatiželja koja je rezultirala pravilnim imenovanjem geometrijskih pojmova.

U centrima aktivnosti  ponuđeni su raznovrsni i interesantni sadržaji u kojima su djeca rado učestvovala. Spretno su se služili likovnim materijalim tokom stvaralačkih aktivnosti.

Na kraju su svi zajeno uživali u čokoladnim bombicama, koje su napravile dječije vrijedne ručice.