Djeca uče o šumskoj životinji ježu u vrtiću “Srećica”

U sklopu individualnog stručnog usavršavanja u vrtiću “Srećica”, odgajateljica Amra Redžović je realizirala Oglednu aktivnost pod nazivom “Jež” sa djecom iz Odgojne grupe u 4. godini života. Cilj aktivnosti  je bio sticanje znanja o šumskoj životinji ježu, njegovim karakteristikama i staništu, te razvijanje ljubavi prema prirodi i životinjama.

“Putem interesantnih sadržaja i aktivnosti kod djece sam željela pobuditi radoznalost i interest za ježa, potaknuti ih na verbalo izražavanje, te da putem manipulacije sa prirodnim materijalima iz šume istražuju, procjenjuju i koriguju određena saznanja i na taj način bogate doživljajni svijet”, kazala je odgajteljica.

Djeca su uživala u ponuđenim sadržajima, pažljivo su slušali, pitali i iznosili svoja mišljenja. Usvojili su nova znanja na zanimljiv način, a u centrima su iskazali svoju kreativnost.