“Moja domovina BiH”

Ljubav prema rodnom gradu, domovini i kulturno – historijskom naslijeđu se gradi i njeguje od malih nogu.
Djeca vrtića “Iijaš” upoznavaju svoju domovinu Bosnu i Hercegovinu u okviru novembarske mjesečne teme “Moja domovina BiH”.
Odgajatelji su djeci prvo približili pojam dom, te vrtić, naselje, grad, selo i na kraju povezali sa pojmom domovina. Putem interesantnih aktivnosti i šetnje kroz Ilijaš, djeca su upoznala sa gradom, njegovim znamenitostima i simbolima: grbom i Livcem, kipom koji simbolizira željezaru u Ilijašu. Pričama o starom gradu Dubrovniku, koji se intezivno iskopava iz zaborava, pobuđeno je dječije interesovanje i za prošlost domovine.
Djeca iz dvije odgojne grupe starijeg uzrasta su napravila maketu grada. Razgledajući fotografije Ilijaša i razgovarajući o tome šta su vidjeli u gradu djeca su se prisjetila važnih i interesantnih detalja koje se naučili o Ilijašu.
Ovim putem tim vrtića “Ilijaš” se zahvaljuje roditeljima što su donjeli fotografije grada Ilijaš, neoblikovani material, te kućice koje koje su služile za pokaz djeci.