Svjetski dan roditeljstva

Saradnja porodice i vrtića je preduslov za optimalan razvoj, odgoj i obrazovanje djeteta u institicionalnom okviru.
Roditelji i odgajatelji putem međusobne saradnje da ulažu mnogo povjerenja, otvorenosti i tolerancije, kako bi osnazili partnerske odnose.
U povodu obilježavanja 1. juna Svjetskog dana roditeljstva, učiteljice iz vrtića “Vjeverica” Edita Džanko i Ilhana Čičak – Krivokapa organizovale su zajedničko druženje djece i roditelja kroz nekoliko aktvnosti: muzičko plesne izražaje djece, zajedničke plesove roditelja i djece, likovne radionice i sadjenje sadnica pod nazivom “Mama i tata to su cvijeta dva”.
Postajanje roditeljem je jedna od najzahtjevnijih i najznačajnijih, ali i najljepših životnih promjena u životu svake odrasle osobe.
Svjetski dan roditelja odaje priznanje roditeljima koji nesebično,vlastitim primjerom svakodnevno ulažu trud i zastitu za svoje najmladje članove drustva.