Plavo srce podrške za djecu sa autizmom

Svjetski dan svjesnosti o autizmu se obilježava 2. aprila. Glavna skupština UN-a je ovaj datum odabrala u želji da se skrene pažnja široj javnosti na sve veći problem ovoga složenog poremećaja.
Djeca iz vrtića JU “Djeca Sarajeva” su sa svojim učiteljicama obilježili Svjetski dan svjesnosti o autizmu želeći poslati poruku i razviti svijest kod djece i roditelja o poremećajima iz spektra autizma i činjenice da smo svi mi dio zajednice, bez obzira na različitosti. Vrtić je prva stepenica gdje se putem inkluzije, naši najmlađi uče uvažavati različitosti i tu se stvaraju temelji za toleranciju i prihvatanje drugog i drugačijeg. Djeca iz vrtića: “Umihana Čuvidina”, “Zeko”, “Pčelica” su na mnoštvo kreativnih načina uputila podršku djeci sa autizmom.

Vrtić “Umihana Čuvidina”
“Plavo srce za autizam”

Vrtić “Zeko”
Djeca su naučila  stih “Autizam”
Ako me hoćeš upoznati
Uzmi me za ruku.
Traži od mene ono što ti mogu pružiti.
Ići ću pored tebe,
Zajedno ćemo rasti.
Ako me želiš razumjeti
Možemo biti prijetelji.