Šarene čarape za podršku različitosti

Obilježavanjem 21. marta Svjetskog dana sindroma Down želi se potaknuti na veće poštivanje i prava ljudi s Downovim sindromom, kako bi se što bolje integrirali u naše društvo. Simbol ovog dana su šarene čarape, čijim nošenjem se pokazuje podrška u borbi osobama sa Down sindromom, ali simbolizuju i našu različitost.
Djeca iz vrtića “Biseri”, “Lužani”, “Mašnica”,  “Pčelica”, “Srećica”, “Umihana Čuvidina”, “Zeko”, “Žubor” i “ŽIŠ” putem svojih aktivnosti žele poručiti da različitost čini svijet veselijim i ljepšim.

Živimo zajedno, ali s razlikama

Živimo zajedno, ali s razlikama:
neko sporo hoda,
neko lijepo piše,
neko lako uči,
neko teško diše,
neko slabo pjeva,
neko zbori čisto…

Ipak, svako dijete u biti je isto:
malo toplo sunce
i želja puna glava
da živimo zajedno, ali s razlikama.
Dragan Lendić

Vrtić “Biseri”

Vrtić “Lužani”

Vrtić “Mašnica”

Vrtić “Pčelica”

Vrtić “Srećica”

Vrtić “Umihana Čuvidina”

Vrtić “Zeko”

Vrtić “Žubor”

Vrtić “ŽIŠ”
Djeca iz vrtica “ŽIŠ ” su posjetila Centar Vladimir Nazor, Predškolski odgoj “More Nade” povodom Dana djece sa Down sindromom. Uručili su Cvijet prijateljstva i prigodne poklone. Realizovana je radionica i takmičarska igra u duhu pjesme “Živimo zajedno, ali s razlikama”.