Posjeta Muzeju ratnog djetinjstva

Muzej ratnog djetinjstva, kroz svoju jedinstvenu platformu, te kroz lične priče i predmete koje čine muzejsku kolekciju doprinosi sveukupnom boljem razumijevanju djetinjstva u ratu. “Učenjem o onome što se dešavalo pomažemo da se takvi događaji više nikada ne ponove.” Ann Linde Ministrica vanjskih poslova Švedske
Odgajatelji iz vrtića “Bulbuli” su sa djecom iz Mješovite grupe od 3 godine do polaska u školu posjetili Muzej ratnog djetinjstva u cilju upoznavanja djece  sa igračkama i stvarima koje su njihovi roditelji, kada se bili djeca, imali i sa kojima su se igrali u ratu. Pored razgledanja izloženih eksponata, za djecu su domaćini priredili “Ježevu kućicu”, pozorištu predstavu od papira. Potom  su djeca kroz edukativnu radionicu imala priliku da osmisle drugačiji kraj priče, te da naslikaju svoj omiljeni lik iz predstave.