Kako naučiti “Abecedu” kroz zabavu i smijeh?

Kod djece predškolskog uzrasta veoma je važno stvarati navike odlazka u pozorište kako bi upoznali kulturnu ustanovu ovog tipa i mogli doživjeti njegovu ljepotu i vrijednost. Ovakvim posjetama djeci možemo približiti svrhu i značaj ove institucije, te na osnovu neposredno doživljenih iskustava uticati na stvaranje trajne navike posjećivanja istih. Pored toga odlazak u pozorište utiče na razvoj određenih pozitivnih životnih vrijednosti. Gledanje pozorišne predstave ima zabavni karakter, edukativni, ali i psihološki. Uživljavajući se u uloge likova, djeca uče da prepoznaju njihova emocionalna stanja, te samim tim razvijaju empatiju.
Djeca iz vrtića “Skenderija” su sa odgajateljima posjetila Pozorište mladih Sarajevo. Tom  prilikom mališani su uživali u pozorišnoj  predstavi “Abeceda”, koja je namjenski pravljena za predškolski uzrast. Glumački ansambl je putem ove predstave omogućio budućim prvačićima da kroz zabavu i smijeh, uče o abecedi.