Zimske priče

Knjiga je djeci poput “igračke” s kojom spoznaju svijet, pojave i odnose u ljudskoj okolini na njima primjeren način. Prva i najvažnija knjiga u životu djece je slikovnica. Djeca u njoj pronalaze nadahnuće, inspiraciju i motivaciju.
Poznavajući važnost knjige za djecu u vrtiću “Pčelica” odgajatelji su planirali realizaciju mjesečne teme “U svijetu knjige”. Odgajateljica Kana Čalija u okviru individualnog stručnog usavršavanja sa djecom iz Mješovite grupe od 3 godine do polaska u školu realizirala je aktivnost “Izgubljena rukavica” po istoimenoj priči, a u okviru sedmične teme “Zimske priče”. Cilj aktivnosti bio je proširiti dječija znanja o zimskoj odjeći, te im omogućiti da predviđaju i donose zaključke na osnovu razumljivosti sadržaja priče. Djeca su uživala u svim ponuđenim aktivnostima, kako u pokretnoj igri uz pjesmu “Padaj, padaj snježiću”, tjelesnim aktivnostima, dramatizaciji priče uz plošne lutke, tako i u kreativno osmišljenim centrima aktivnosti.