Dan dječije radosti u vrtićima JU “Djeca Sarajeva” za 2022. godinu – III dio

“Najbolji način da djeca budu dobra je da ih učinite sretnima.” – Oscar Wilde, autor i pjesnik

Dan dječije radosti je značajna, ali i jedna od mnogobrojnih prilika da kod djece izmamimo iskreni osmijeh, radost i sreću. Ovaj dan nam pruža mogućnost za ostvarivanje njihovih želja i priliku za druženje i darivanje.
U svim vrtićima JU “Djeca Sarajeva” je obilježen Dan dječije radosti. Tom prilikom su odgajatelji priredili za djecu nezaboravne doživljaje uz mnoštvo zabavnih sadržaja edukativnog karaktera. Organizirali su pozorišne predstave, igrokaze, maskenbale…
Djeca su uživala u ponuđenim sadržajima, a vrhunac njihove sreće se ogledao u trenutku dolaska Deda Mraza, koji je za svu djecu darovao paketiće uz jednu veoma važnu poruku.
Draga djeco sa radošću ove paketiće dijelim
i od srca svima želim:
Da vam donese godina ova
puno ostvarenih snova.
Radosti, sreće i osmijeha pune vreće.
Rastite bezbrižni i mili,
svaki dan budite ćili.
Želim da zdravi ostanete,
dobri i uspješni ljudi da postanete.
Sretna vam Nova 2022. godina ova!

“Djeca vide čaroliju, jer je traže.” – Christopher Moore, pisac

Vrtić “Aneks”
Novogodišnji poligon

Vrtići “Bajka i Bulbuli”
Novogodišnja predstava “Mala snježna priča, maskenbal i druženja sa Deda Mrazom.

Vrtić “Iskrica”
Novu godinu čestitaju najmlađi mališani

Vrtić “Lastavica”
Novogodišnja predstava “Tri jelke”

Vrtić “Radost”
Novogodisnja predstava “Bajka o bajkama” sa Deda Mrazom

Aktivnosti u vrtiću “Radost”  koje su predhodile Danu dječije radosti: maskenbal sa  likovima iz bajki, fenjerijada i logorska vatra sa roditeljima u dvorištu.

Vrtić “Umihana Čuvidina”
 “Budimo dobra djeca” novogodišnja predstava sa Deda Mrazom.
Predstava je imala snažnu poruku,  da djeca trebaju biti složna, da poštuju pravila i da vode računa o sebi i svojim drugarima.

Vrtić “Vrapčić”

Vrtić “Žubor”
U vrtiću “Žubor” povodom Dana dječije radosti učiteljice su za djecu organizirale pregršt interesantnih aktivnosti od  predstave ”Djed Mraz i unuk Maza”, uz druženje, podjelu paketića i fotografisanje sa Djeda Mrazom, realizirana  je i “Mala kreativna radionica” gdje su djeca pravila novogodišnje  čestitke, godišnji kalendar, snježne kugle od čaša i papira, “Zimski maskenbal“, ali i aktivnost darivanja pod nazivom “Dijete, djetetu daruje paketić”.