“Dobro prijateljstvo”

“Nađi vremena za prijateljstvio, to je put do sreće.” Majka Tereza
Svako bira prijatelja prema sebi, svojim navikama, shvatanjima, razmišljanjima. Pravo i iskreno prijateljstvo ne poznaje ljubomoru, sebičnost i druge emocije koje mogu da unesu nemir i razdor. Prijateljska ljubav je nesebična, uzajamna i nikad ne prestaje, jer prijatelj je tu da te razume, kada niko drugi nije to u stanju i da te poštuje i voli kada nikog drugog nije briga za to. https://edukacija.rs/izreke-i-citati/o-prijateljstvu
Kako bi djece shvatila šta znači dobar prijatelj i zašto, kako se ponašaju dobri prijatelji, kako održati dobro prijateljstvo učiteljice iz vrtića  “Aprilski cvjetovi” su sa djecom iz odgojnih grupa u 5. i 6. godini života posjetili CineStar 4DX Sarajevo (Bingo City Center). Tom prilikom mališani su gledali  projekciju filma “Luka” reditelja Enrico Casarosa, koji prikazuje važnost dobrog prijateljstva i kako se dobri prijatelji ponašaju. Pored edukativnog segmenta, ovaj animirani avanturistički film je djeci pružio  zabavu i uživanje. Djeca su sa velikom pažnjom pratila radnju filma, a na njihovim licima se uočavalo oduševljenje.