“Uskrsni zeko u potrazi za jajima”

Uskrs je najveći blagdan katolika, a nezaobilazni zečić je izmišljeni lik koji je nešto poput maskote Uskrsa. Zec im donosi slatkiše i darove, a djeca ga povezuju sa razigranošću, živošću, nevinošću… karakteristikama koje su vezane uz novi život. Djeci je veoma ineresanto bojenje i dekorisanje jaja, pri čemu njihova mašta dolazi do izražaja. To je prilika da se u krugu porodice sa djecom provede vrijeme u zajedništvu, što je jedan od smisla ovog blagdana.
Kako bi djeca uočila religijske osobenosti unutar zajednice i na taj način se učili toleranciji i međusobnom uvažavanju u vrtiću “Mašnica”  katolički blagdan Uskrs su obilježili uz muziku i ples, te su bojili i crtali šarena uskrsnja jaja.
U vrtiću “Dunje” obilježili su katolički blagdan Uskrs kroz interesantnu igru otkrivanja “Uskrsni zeko u potrazi za jajima”, a zatim su potaknuli dječiju maštu i kreativnost bojenjem i ukrašavanjem jaja.

Vrtić “Mašnica”

Vrtić “Dunje”