Olimpijsko Sarajevo se ne zaboravlja

“Reci mi i zaboravit ću. Pokaži mi i možda ću zapamtiti. Uključi me i razumjeti ću.” Konfucije
Posjetom  Olimpijskom muzeju učiteljice i učitelji iz vrtića “Rosice” , “Višnjika”,  “Leptirića” , “Ilijaša”,  “Kadifice” , “Mašnice”, “Vrapčića”, “Aneksa” i “Makova” omogućile su djeci sticanje novih spoznaja o historijskim događajima domovine BiH i njenog glavnog grada Sarajeva. Sve ono o čemu su tokom sedmice djecu učile i sa njima istraživale: Sarajevska zima , Olimpijada, olimpijski krugovi, olimpijska vatra, olimpijski sportovi, oprema, medalje, baklja… sve tajne Sarajeva, našli su na jednom mjestu.
Posebnu  čar svemu, veliku radost i oduševljenje kod djece je izazvala  izložba  likovnih radova izložena u Olimpijskom muzeju, kako njihovih, tako i  drugara iz drugih vrtića.
Posjetom oživljene  su priče koje su slušali o Olimpijadi, olimpijskim planinama, i Sarajevu koje, kada se jednom upozna, se ne zaboravlja

Vrtić “Rosica”

Vrtić “Višnjik”