Domovino sretan ti Dan državnosti! II dio

U vrtićima JU “Djeca Sarajeva” djeca i odgajatelji su proslavili Dan državnosti naše drage domovine Bosne i Hercegovine.
Način obilježavanja je bio raznolik: interne svečanosti, posjete znamenitostima grada Sarajeva, Vijećnici i Sebilju, spomen obolježima; kreativne radionice, igrokazi, dramatizacije, pjesme, plesovi, stihovi… ali i eko akcijama pod nazivom “Da rastemo skupa“,  gdje su djeca sa svojim roditeljima i učiteljicama posadila  voćke za ljepši park, ljepšu ulicu, ljepši grad, ljepšu BiH.
Djeca su proširila svoja znanja o ulici, naselju, Sarajevu i drugim gradovima, njihovim znamenitostima, kulturi, običajima, shvatili su važnost domovine i poslali su poruke mira i ljubavi prema jedinoj domovini Bosni i Hercegovini, a jedna od njih glasi:

“Volim svoju domovinu
Njene šume i planine