Obilježen Međunarodni dan djeteta u vrtićima “Biseri” i “Ilijaš”

Međunarodni dan djeteta 20. novembar obilježava se širom svijeta aktivnostima usmjerenim na promociju i zaštitu prava djeteta.
Cilj svih aktivnosti je podizanje svijesti o potrebi zaštite djece od zloupotrebe, nasilja i raznih oblika diskriminacije. Ovogodišnja tema  20. novembra u Bosni i Hercegovini je “Sretno djetinjstvo”.
U vrtićima “Biseri” i “Ilijaš” odgajatelji su se potrudili da na adekvatan način obilježe ovaj dan, te da djeci ostane u lijepom sjećanju.
Pored takmičarskih igara, plesa uz muziku u vrtiću “Biseri” organizirana je modna revija sa jesenjim dodacima, a u vrtiću “Ilijaš” su se potrudili da razviju ekološku svijest kod djece kroz praktičnu, ali i korisnu aktivnost za buduće generacije, posadili su sadnice voća u dvorištu vrtića.