Prvonagrađeni radovi na naslovnici kataloga “Bosnom behar probeharao”

Bošnjačka zajednica kulture “Preporod” je još jednom ukazala povjerenje mladim umjetnicima, polaznicima predškolskih ustanova i učenicima osnovnih škola u Bosni i Hercegovini u 2020. godini za literarne i likovne radove polaznika predškolskih ustanova i učenika osnovnih škola.
Konkurs je realiziran u saradnji s Ministarstvom za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i Prosvjetno-pedagoškim zavodom Kantona Sarajevo. Tema konkursa bila je “Bosnom behar probeharao”.
Članovi žirija za likovne radove bili su Mirsada Baljić, Adis Lukač, dr. Jasminko Mulaomerović i prof. Mušo Šahman.
Žiri je za najuspješnije radove dodijelio prvu nagradu  Khanu Klačaru i Merjem Šehavdić, polaznicima vrtića “Bajka”, Sarajevo.
Posebno vrijedan angažman u likovnom dijelu Konkursa ove godine po ocjeni žirija pokazali su Selma Kapidžić i Dina Makul, odgajateljice vrtića “Bajka”.
Nagrađeni radovi su  odštampani na naslovnici Kataloga kojeg su dobili svi vrtići JU “Djeca Sarajeva”.
Na Konkursu je bilo prijavljeno 450 likovnih radova.