Kako djeca uče o jeseni?

Jesen je bogato godišnje doba i obiluje raznovrsnim poticajima za učenje. Odlaskom sa djecom u šetnju, izlet, park ili voćnjak usmjeravamo ih da posmatraju okolinu, da uočavaju promjene u prirodi, da sakupljaju suho lišće ili šumske plodove, da beru voće…
Na taj način budimo njihovu radoznalost koja je osnovni pokretač saznajnih aktivnosti. Radoznalost predškolsku djecu podstiče da postavljaju pitanja o pojavama i promjenama u okolini što im omogućava lakše i brže sticanje znanja.
U vrtićima JU “Djeca Sarajeva” odgajatelji su omogućili djeci da zajednički posmatraju, istražuju, druže se i uče o jeseni, ali i da razvijaju i jačaju samopoštovanje, samopouzdanje i pozitivnu sliku o sebi kroz aktivno učešće u jesenjoj svečanosti.

Vrtić “Biseri”
Šetnja naseljem

Vrtić “Košuta”
“Jesenja svečanost”

Vrtić “Košuta”
Izlet

Vrtić “Mašnica”

Vrtić “Srećica”
Voćnjak

Djeca i odgajatelji iz vrtića ”Srećica’” se zahvaljujuj Federalnom institutu za poljoprivredu, posebno čika Omeru, jer su im omogućili nezaboravan doživljaj u voćnjaku.